Yasaklanan damacana su markaları hangileri
ads

Yasaklanan damacana su markaları hangileri,zararlı su markaları,hangi su markaları zararlı,hangi su markları yasaklandı,sağlık bakanlığı,hangi damacana sular kötü

yasaklanan damacana su markalari hangileri Yasaklanan damacana su markaları hangileri

Yasaklanan damacana su markaları hangileri


Yasaklanan damacana su markaları hangileri

Sağlık Bakanlığı Türkiye çapında hizmet veren 244 su firmasının ürünleri üzerinde inceleme yaptı, yaklaşık bin 100 numune laboratuvara gönderildi. 114 markada uygunsuzluk tespit edildi, 15 dolum tesisinin sağlık şartları uygun bulunmadı.

Sağlık Bakanlığı, daha önce bildirilen markalara ilaveten şu markalarda uygunsuzluk tespit edildi yasaklanan su markaları listesine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Yasaklanan ve zaralı su markaları


Gençsu, Karlık Madran, Alka Madran, İvriz Su, Beysu, EDK Lara, Hünkar, Revan, Buzdağ, Kardelen, İdeal, Hazar Vox Nida, Bahçeayran, Esensu Özayran, Buzada, Erpınar, Alps, Kervansaray, Yalısu ve Kabalak markalarının dolum tesislerinde uygunsuzluk tespit edildiği açıklandı.

Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre

Yasaklanan sular sadece damacana sular için geçerli olup diğer satılan pet sular için daha denetimin yapılmadığı duyuruldu.Yapılan denetimler sonucunda sağlıksız olan damacana marka sular halka şeffaf bir şekilde markalarının duyurulduğu açıklandı.Sağlık Bakanlığı tüm tüketim ürünleri için denetlemelerin artacağını bildirdi.

Yasaklanan damacana su markaları hangileri sağlık bakanlığının yaptığı inceleme sonucunda bazı damacana su markaları uygunsuz bulundu içlerinde bulunan elementler insan vucuduna zararlı olduğu tespit edildi.
Yasaklanan damacana su markaları hangileri

“Yasaklanan damacana su markaları hangileri” Hakkında Yorumlar - 8 Yorum
 1. bülent diyor ki:

  kardelen demi yuh artık ne diyeyim en eski markalardan yıllardır zehirlemişler milleti şerefsizler

 2. servet diyor ki:

  kardelene güvenmiştik yazıklar olsun şimdiki suları korkarak içcez

 3. enes diyor ki:

  yuk artık olmaz bu kadar

 4. hıdır diyor ki:

  Abboooov

 5. erkan diyor ki:

  sayın türk milleti suda atılan bu kirli oyun bazı zengin firmalara karcıkarmalı iyi bir oyun olarak görüyorum ben bu suları hemen hemen hepsini istanbulda satılan markaları içtim ve aylem işti ve test ettirdim ve hiçbirşey çıkmedı çeşmeden su arıttım suyu beş gün kenerda beklettin resmen kokuyor ama damacanada aylar ca beklettin su hiç birşey olmadı artı dışarıdaki çeşmeler den su alıyorum doldurdu çam şişe bile iki üç seferde koku yapıyor o yüzden damacana bana göre daha sağlıklı artı madem belediye başkanları çeşme suları temiz diyor niye devlet hizmet verdiyi yerlerde damacana kullanıyorlar bu lar bunlar birileri para kazanması için yapılan düpedüz oyundur aziz türk milleti

 6. antalya diyor ki:

  bravo insan sağlığı ile oynuyorlar ama madalyonun öbür yüzü var şebeke suları ne kadar temiz acaba.. eminim içinden neler neler cıkar ilk önce kendiniz kuralara uyun şebeke sukları yıkanmak için bile uygun değil arıtma tesisleri kurun ve halkınıza hizmet edin..

 7. ayşe diyor ki:

  1 yıldan beri ideal kullanıyodum çocuklarım hep hasta oluyodu su sebinini temizledim içinden ummadığım pislikler çıktı bu konuda ne yapmam lazım lütfen zararlı suları kaldırın ortadan daha çoğu kişi bilmiyor

 8. kağan diyor ki:

  arklar ben kimya okuyorum. bende çeşme suyunu damacana suyundan numune alıp özellikle laboratuvara götürüp test ettim şöyle bir olay var hiçbir zaman çeşme suyunda mikrop olmaz çünkü içinde klor var ama kireçte çok var damaca suyu kokmaz çünkü içinde klor yok koku yapan klordur çeşme suyunda çıkan dizanteri amipler kolibasili kısacası hiç birini içmeyin zaten damacanalar plastik ve plastik petrolün atık maddesinden meydana geliyo o yüzden kanser içeriyo siz en iyisi iyi bir arıtıcı markası bulup suyu arıtarak için tavsiyem bu. ne yazikki burası T.C her türlü dolandırıcılar var kimseye güvenmeyin

Yorum yazın,sesinizi dünyaya duyurun !

ads